چطور به یک بزرگسال دوچرخه سواری یاد دهیم

آموزش دوچرخه سواری به بزرگسالان

برای بزرگسالانی که می‌خواهند دوچرخه سواری یاد بگیرند، دو چرخه سواری هم مثل مثل رانندگی می‌تواند ترسناک باشد. آن‌ها به یک راهنمای صبور که یکی از عضای خانواده یا یک دوست باتجربه است نیاز دارند. با اینحال، اگر از شما خواسته شد که به یک نفر آموزش دهید، به آرامی این کار را انجام دهید. آموزش دوچرخه سواری مثل هول دادن یک نفر در وسط جاده و معادل شنا کردن یا غرق شدن نیست. شما باید قدم به قدم آن را انجام دهید و به آرامی مهارت یادگیرنده را ارتقا دهید.

ایمن سازی

یک بزرگسال، قبل از یادگیری دوچرخه سواری باید برای دوچرخه سواری آماده شود. حتی اگر پوشیدن کلاه ایمنی قانون نباشد، بزرگسالان باید کلاه ایمنی بپوشند.  دوچرخه سواران کفش ایی می پوند که از پایشان بیرون نمیایند و بندشان در داخل کفش قرار می‌گیرد. پاچه شلوار بهتر است که در داخل جوراب قرار گیرد یا جمع شوند. اگر بندها یا پاچه شلوار رها و آزد باشند ممکن است به زنجیر گره بخورند. دستکش، پد(حفاظ) آرنج و حفاظ زانو باعث حفاظت بیشتر دوچرخه سوار می‌شوند، هرچند این موارد اخیاری هستند.

 

چک کردن قطعات دوچرخه در باشگاه دوچرخه سواری جامین

اجازه دهید دوچرخه سوار بر روی صندلی بشیند و بفهمد که همه قطعات دوچرخه کجا قرار دارند. اجازه دهید که دوچرخه سوار ترمز و قسمت تغییر مسیر را چک کند حتی اگر یک لحظه هم از آنها استفاده نمی‌کند. دوچرخه سوار باید ترمزها را امتحان کند تا بداند که چطور باید از آنها استفاده کند و یا چطور کار می‌کنند. صندلی را به اندازه کافی تنظیم کنید تا پاهای دوچرخه سوار زمین را لمس کنند و فرمان باید بالاتر از صندلی باشد. دوچرخه سوار باید بتواند مستقیم و صاف بر روی صندلی بنشیند—از دوچرخه سوار نخواهید که بر روی یک دوچرخه مسابقه‌ای بنشیند چون این دوچرخه‌ها برای یک مبتدی سخت و دشوار هستند. حتی دوچرخه‌های کوهستان، که مستقیم می‌روند، تعادلشان سخت است.

امتحان (تست کردن)

یک روش عمومی برای آموزش حفظ تعادل دوچرخه سواری به بزگسالان این است که در یک محیط باز مثل یک پارکینگ خالی یا یه محوطه چمن که شیب کمی دارد به آنها آموزش داد. آگه شروع می‌کند به لیز دادن پاهاش روی سطح زمین و دوچرخه را با خودش می‌برد، باید پاهایش را  از روی زمین بردارد و روی پدال بگذارد و پا بزند. به اوبگویید که در وقتی به آرامی دوچرخه سواری می‌کند، حفظ تعادل دوچرخه سخت می‌شود و کمی تندتر رفتن بد نیست. تا زمانی که سرازیری رفتن، حفظ تعادل و ترمز را خوب انجام ندهد باید این‌ها را تمرین کند و انجام دهد. بعضی از شرکت‌های ساخت دوچرخه مثل شرکت دوچرخه سازی بین المللی فاند[۱] پیشنهاد می‌کند که در این مرحله پدال‌ها حذف شوند که این به شما و دوچرخه سوار بستگی دارد. اگر دوچرخه سوار با نبود آنها مشکلی ندارد آنها را جدا کنید.

در نهایت….حرکت می‌کنیم

وقتی سرازیری رفت برای دوچرخه سوار آسان شد، دوچرخه سوار پاها را روی بالای دایره روی پدالی می‌گذارد که به آن تسلط دارد. این قسمت برای بیشتر مردم سمت راستشان می‌باشد. وقتی شما به آرامی زین دوچرخه را گرفته‌اید، دوچرخه سوار تمرین می‌کند که پایی که روی پدال است را به سمت پایین بچرخاند و پای دیگرش را روی پدال بگذارد. وقتی که دوچرخه سوار در این حالت احساس راحتی می‌کند می‌تواند پدال بزند. به آرامی پشت صندلی را نگه دارید تا تعادل حفظ شود. وقتی فکر کردید که تعادل حفظ شده اجازه بدهید برود. این کار ممکن است چند بار طول بکشد ولی شما و دوچرخه سوار نباید نا امید شوید. وقتی که دوچرخه سوار در رفتن از یک خط مستقیم استاد شد، پیچیدن خیلی کم و کم عمق به او یاد دهید، با اینکار او کمی می‌پیچد و دوباره مستقیم می‌رود. دوچرخه سوار می‌تواند به صورت U بچرخد ولی وقتی می‌چرخد باید مواظب صافی و تمیزی سطح جاده باشیم حتی وقتی ماهر می‌شود هم باید مواظب باشد.

 

۲ نظر

نظر خود را بیان کنید