چطور دوچرخه سواری کنیم؟

چطور دوچرخه سواری کنیم؟

دوچرخه سواری کار آسانی است. بسیاری از مردم دوچرخه سواری را برای ورزش کردن یا ذخیره پول گاز و بنزین انتخاب می‌کنند، اما عوامل ایمنی زیادی وجود دارند که باعث دوچرخه سواری می‌شوند. وقتی دوچرخه سواری می‌کنید باید راحت باشید، لباس مناسب بپوشید و به محیط اطراف آگاه باشید. به یاد داشته باشید مهم‌ترین چیزهایی که در باشگاه دوچرخه سواری باید بدانید این است که شاد باشید و خوش بگذرانید و هیچوقت نا امید نشوید.

چیزهای مورد نیاز:

  • دوچرخه
  • کلاه ایمنی
  • تجهیزات حفاظتی

برای امنیت خودتان لباس بپوشید. اگرچه در بسیاری از کشورها پوشیدن کلاه ایمنی یک قانون نیست، اما پوشیدن کلاه ایمنی برای جلوگیری از خطرات و صدمه در زمان تصادفات توصیه می‌شود. تنظیم کردن دوچرخه به راحتی شما کمک می‌کند. وقتی صندلی به اندازه کافی بالا باشد،  در زمان رکاب زدن زانوی تان کمی خم می‌شود.

برای شروع پای راستتان را روی پدال راست و پای چپتان را روی زمین بگذارید. حال همزمان با پای راست پدال را فشار داده و پای چپ را از روی زمین بردارید. و سریعاً پای چپ خود را خود را روی پدال بگذارید. فرمان را مستقیم نگه دارید و پدال بزنید. تعادل خود را با پدال حفظ کنید. تا جایی که می‌توانید بروید سپس دور بزنید و باره بروید. فعلاً مستقیم رفتن را تمرین کنید.

حالا پیچاندن فرمان را یاد بگیرید. وقتی که در تعادل دوچرخه استاد شدید، می‌توانید آن را هدایت کنید. در ابتدا مقدار کمی بچرخید، وقتی سریع بچرخید و فرمان را کج کنید، کنترل دوچرخه سخت‌تر خواهد شد.

آرام و صبور باشید. هر چه بیشتر دوچرخه سواری کنید، استقامتتان در سرعت و مسافت بیشتر خواهد شد. از علایم خیابان و قوانین دوچرخه سواری تبعیت کنید. در جاهایی که گفته توقف کنید، متوقف شوید. وقتی می‌پیچید علامت بدهید. از سمت راست حرک کنید و وقتی می‌خواهید از دوچرخه سوارانی که از شما آرام‌ترم روند یا کسانی که پیاده روی می‌کنند جلو بزنید خبر دهید.

همیشه و در همه زمان هشیار باشید. دوچرخه سواری یک ورزش آرام است و کسی نمی‌داند که شما در حال آمدن هستید، پس مواظب ماشین‌ها و بچه‌هایی که در حال بازی هستند باشید.
وقتی دوچرخه سواری نمی‌کنید از آن مراقبت کنید. قاب آن را تمیز کنید و صندلی‌های آن را تنظیم کنید تا مطمئن باشید زمان بعدی که می‌خواهید از آن استفاده کنید مطمئن است و مشکلی ندارد.

راهنمایی و هشدار:

اگر زمین خوردید، بلند شوید و ادامه دهید. هیچوقت نا امید نشوید!!

در هنگام دوچرخه سواری مقدار زیادی آب بخورید.

وسایل منعکس کننده نور به دوچرخه خود بزنید و خودتان هم لباس روشن بپوشید تا دیگران شما را ببنند.

هیچوقت بدون وسایل ایمنی از ترفندها استفاده نکنید.

در آموزش دوچرخه سواری زیاده روی نکنید.

نظر خود را بیان کنید