چگونه یک دوچرخه تعادل (دوچرخه بدون رکاب) را برانیم

چگونه یک دوچرخه تعادل (دوچرخه بدون رکاب) را برانیم

دوچرخه های تعادل دوچرخه هایی هستند که رکاب ندارند برای اموزش مهارتهای بنیادی دوچرخه سواری به کودکانی با سنین ۱۸ ماه تا ۹ سال از آنها استفاده میکنند. وقتی که یک کودک آموزش دوچرخه سواری را با چرخ های کمکی یاد میگیرد فقط رکاب زدن و هدایت کردن را یاد میگیرند، در حالیکه برای تعادل به چرخ های کمکی متکی هستند. دوچرخه های تعادل مهارتهای کلیدی تعادل روی دو چرخ و هدایت کردن آن را در حالیکه از همان ابتدا تعادل دارند را می آموزد. این امر سبب می شود که از دوچرخه های عادی با رکاب به راحتی استفاده شود.

وسایل مورد نیاز در باشگاه دوچرخه سواری

  • دوچرخه تعادل
  • کفش های مستحکم
  • کلاه دوچرخه سواری
  • محافظ زانو و آرنج

 

دوچرخه تعادل را برحسب سن و نیاز کودک خود تهیه کنید. کودک شما می بایست قادر به نشستن روی صندلی باشد در حالیکه کف پاهای او روی زمین و زانوهایش اندکی خمیده است. دوچرخه های تعادل از چوب یا فولاد تهیه شده اند. برخی از آنها برای پاهای کودک دارای گیره هستند و برخی از آنها دارای ترمز دستی و جک  دوچرخه (وسیله ای برای ایستاده نگه داشتن دوچرخه)هستند. شمال یک دوچرخه تعادل را با برداشتن رکاب های یک دوچرخه معمولی و پایین آوردن صندلی آن تهیه میکنید.

یک مکان مناسب را برای آموزش دوچرخه سواری به کودک خود پیدا کنید.شما به یک مکان باز و بزرگ در سطح زمین نیاز دارید. زمین های بازی، پارک ها و پارکینگهای خالی مکام های ایده آلی به حساب می آیند. فرزند شما می بایست همیشه کلاه دوچرخه سواری داشته باشد  و اگر روی سطح هموار شورع میکند شما می بایست با محافظ آرنج و زانو او را تجهیز کنید. شروع روی چمن یا سایر سطوح نرم افتادن را آسانتر می کند اما حرکت دوچرخه را با چالش بیشتری مواجه می سازد.

با نشستن کودک بر روی زین و سوار بر دوچرخه شدن  شروع کنید. پاهای او می بایست روی زمین قرار گیرد وو دستهایش روی فرمان دوچرخه یاشند. به آرامی شروع به راه رفتن با دوچرخه در یک خط مستقیم کنید.

کودک خود را تشویق کنید تا بر روی دوچرخه  سر بخورد. همانطور که با دوچرخه در اطراف حرکت می کند به طور اتوماتیک شروع به فشار دادن به پاها و سر خوردن میکند. از او بخواهید که زمان سر خوردن را بیشتر کند. او هم اکنون آموخته است که چگونه یک دوچرخه تعادل را براند.

به کودک خود بگویید که برای ایستادن پاهایش را روی زمین بگذارد. اغلب دوچرخه های تعادل وقتی که دوچرخه سوار پاهایش را روی زمین می کشد به راحتی می ایستند.

از کودک خود بخواهید که کفش های مستحکم بپوشد زیرا این عمل کف پا ها را می پوشاند. بچه های بزرگتر که مهارتهای بهتری دارند می توانند از دوچرخه های تعادل دارای ترمز دستی استفاده کنند.

شروع به دور زدن دوچرخه با یاد گیری چکونه دور زدن داشته باشید به جای اینکه فرمان را برگزدانید. از کودک خود بخداهید که کمی مسیر خود را بر روی دوچرخه تغییر دهدسپس به سمت گوشه ها برود. او هم اکنون یاد گرفته است که دوچرخه خود را در حال تعادل هدایت کند.

مکان های مرتفع را برای آموزش دوچرخه  سواری معرفی کنید. کودک شما تعادل راحت تری را در سرعت های بالاتر بر روی دوچرخه خود دارد و بیشتر تمرین میکند. وقتی کودک شما با گوشه های تمرین و سرعت بالا راحت باشد برای یادگیری دوچرخه سواری با رکاب اماده است. اگر فرزند شما برای راندن مشتاق و راحت است میتوانید او را بر روی دوچرخه عادی به مدت کمتر از دو ساعت بنشانید می توانید به او اجازه بدهید که با دوچرخه تعادل تمیرین کند و و سالهای قبل از اموزش با دوچرخه رکابی را از این دوچرخه لذت ببیرد.

اخطار

فروشگاههای مخصوص دوچرخه می توانند رکاب های یک دوچرخه عادی را برای ساختن دوچرخه تعادل بردارند.

کودکان زیر دو سال راندن دوچرخه تعادل را سخت می دانند و ترجیح می دهند از سه چرخه استفاده کنند.

راندن سه چرخه به کودک شما یاد خواهد دادد که چگونه از رکاب استفاده کند.

همیشه در باشگاه دوچرخه سواری از کلاه دوچرخه سواری استفاده کنید.

به کودک خود بیاموزید که از قوانین راهنمایی و رانندگی در حین دوچرخه سواری اطاعت کند.

نظر خود را بیان کنید